»To je glavni razlog, da je vlada Holdingu Slovenske elektrarne (HSE) naročila, da takoj začne dejavnosti za uvoz premoga. Ne zato, da bi nadomestil proizvodnjo premogovnika, pač pa obratno, saj želimo, da bi premogovnik maksimalno in takoj povečal proizvodnjo. Kot smo bili danes seznanjeni, žal to ne gre tako hitro.«
»Zavedati se je treba, da je v tako zahtevnem delovnem procesu nemogoče čez noč povečati proizvodnjo premoga.«
»To je za nas nesprejemljivo, sploh ob vedenju, da občutimo vsakodnevne posledice proizvodnje električne energije, danes pa še posebej posledice uvoza tujega premoga.«
»Premogovnik Velenje je bil vedno odgovoren člen v Šaleški dolini. Zavedamo se, da je rudarjenje zahtevna operacija, prav tako se zavedamo, kaj povzročamo prebivalcem. Tudi mi nismo veseli uvoza premoga.«
»Kot lokalno skupnost bi nas morali v zvezi s tem zaprositi za soglasje. Prav tako pa odločno nasprotujemo, da bi Teš uporabljal tuj premog. V Šaleški dolini imamo premoga dovolj.«
»Bojim se, da bo cena premoga podivjala in posledično bo breme na vseh, ki smo priključeni na daljinsko ogrevanje.«
»Začetkom energetske krize smo ne samo mi, ampak vse evropske države takoj povečale proizvodnjo elektrike iz premoga, saj gre za najcenejši in najzanesljivejši vir.«
»To pomeni, da izkop premoga poteka še naprej, predvsem na odkopih v Jami Preloge, medtem ko bi začeli postopno zapiranje prog in navezav na območju neaktivnih delov jame.«
»Na deponiji imamo trenutno več kot 800.000 ton premoga. Po proizvodnih načrtih je do konca odkopavanja v Premogovniku Velenje predvideno odkopati še okoli 22 milijonov ton, premoga pa je v našem pridobivalnem prostoru še skoraj 100 milijonov ton, torej dovolj do konca obratovanja.«
»Če se bo proizvodnja premoga povečevala do leta 2030 ter proizvodnja plina in nafte do leta 2050, nimamo nobene možnosti, da bi dosegli ta cilj.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju